Marzanna 2008-03-29.

Kochani!
Wiosna już, już a marzec ciągle płata nam jakieś figle. Deszczy, śnieży, a tylko czasem łaskawie rozświetla twarze słońcem. Z zimy jak zwykle, wychodzimy ospale, jakby zaspy zamyślenia, ale wiem, że każdy z nas tęskni już za wonną , radosną i kolorową wiosną. Ona ubrała już drzewa w zielone pączki i cierpliwie czeka, aż zrobimy porządek z Marzanną. A zatem przypominam i jeszcze raz zapraszam na Rajd Marzanna w Puszczy Kampinoskiej 29 marca 2008 r. Spotykamy się o godz. 10.00 na dziedzińcu szkoły 85 przy ul. Narbutta.

Wspólnie obejrzymy harcówkę, a następnie zapakujemy się do autokaru i udamy w kierunku Truskawia. Autokar zostanie na parkingu, a my już piechotką ruszymy na puszczańskie szlaki. W strudze, w okolicy Cyganki, utopimy Marzankę przy dźwiękach instrumentów i piosence, której nauczymy się w czasie podróży (tekst będzie dostępny dla każdego ). Po rytualnym pożegnaniu Zimy, powędrujemy dalej, do Palmir, zapalić symboliczne światełko. Nie można przecież zapominać o Tych, których już wśród nas nie ma. Rajd zakończymy w miejscowości Pociecha ogniskiem, gorącą grochówką i wesołą zabawą. Nie mogę Wam obiecać pięknej pogody, bo nie potrafię dogadać się z Marcem, ale obiecuję, że nie będziecie się nudzić i zbytnio przemęczać.

Pozdrawiam Was świątecznie, cieplutko, z nadzieją na spotkanie. Baśka


ps; proszę o zabranie: menażki lub naczynia na grochówkę, kiełbasy na ognisko, wygodnych butów i oczywiście dobrego humoru.

Planowany powrót godz.18.00 -19.00. Koszt przejazdu autokarem w dwie strony 20zł od osoby. Aha, w autokarze jest 50 miejsc, więc spokojnie możecie zabrać ze sobą Rodzinkę.
Jeśli tęsknicie za słońcem i zieloną wiosną zapraszam Was na spacer do Puszczy Kampinoskiej:

Marzanna 2008-03-29.
"Marzanna to symbol Zimy, bogini zła i śmierci,
co całą Przyrodę
ziemię, rzeki i drzewa skuwa lodem.

Ludzie tęskniąc do ciepła, chcąc się słońcem cieszyć,
przyjście Wiosny jak mogli pragnęli przyspieszyć.
I gdy ziemia tajała, gdy spływały lody,
srogą Zimę - Marzannę wrzucali do wody.

Stąd bierze początek Panowie i Panny,
piękny zwyczaj ludowy topienie Marzanny."

zaprasza - Cuma vel Basia 2008-03-08