Aktualności z życia SCM.

Druhny i Druhowie
Drodzy Przyjaciele

W dniu 1 sierpnia tradycyjnie oddaliśmy hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944. Zapaliliśmy znicze pamięci i zadumaliśmy się na chwilę w cieniu brzozowych krzyży szaroszeregowych mogił. Niektórzy z nas w harcerskim szeregu, czynnie uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych Godziny "W". Dziękuję szczególnie ciepło tym z Was, którzy stanęli wspólnie do apelu w Parku Dreszera, na Kopcu Czerniakowskim i na Powązkach, dając symboliczny znak międzypokoleniowej, patriotycznej więzi harcerskiej braci.

Moi Drodzy - w tym roku sierpień będzie miesiącem urlopowego wypoczynku większości z nas - w tym członków zarządu SCM. W związku z powyższym do dnia 29 sierpnia br. odwołujemy poniedziałkowe spotkania w stanicy naszego środowiska Dziupli - przy ul. Narbutta 40..

W tym czasie, pomimio wakacyjnej kanikuły, przedstawiciele męskiej części członkowskiej SCM mają zamiar zakończyć prace przy zagospodarowaniu na cele kwatermistrzowskie nowo otrzymanych pomieszczeń w Szkole Podst. nr 85. Jestem przekonany, że we wrześniu będziemy mogli obejrzeć ich dzieło. Już na obecnym etapie efekty pracy Bogdana, Remka i Sylwka uzyskały najwyższe uznanie dyrekcji szkoły. Dziękując im za dotychczasowy wkład pracy, życzę wytrwałości i konsekwencji na finiszu.

Dla członków Starszyzny spod znaku "Czerwonego Maka", w imieniu człoków władz SCM, przesyłam wakacyjne pozdrowienia i życzenia słonecznego wypoczynku i szczęśliwych powrotów.
Sławomir Szczepanik - prezes SCM
Warszawa 2008-08-04