Służba harcerska.

Druhny i Druhowie
Drodzy Przyjaciele

w załączeniu przesyłam serwis zdjęciowy, przygotowany przez dh.hm. Lucjana Kupczaka, który koordynował i nadzorował służbę skautek i skautów spod znaku Czerwonego Maka a także innych Chorągwi i Hufców ZHP, podczas uroczystości żałobnych obu Prezydentów RP.

Tą drogą pragnę wyrazić wyrazy najwyższego uznania dla druha Lucjana oraz towarzyszących mu harcerek i harcerzy z 69 WDH "Papaverum", "Świerków" i "Skorpiona" za ich wzorową, kilkudniową służbę porządkową przed Pałacem Prezydenckim i Belwederem, podczas uroczystości liturgicznych oraz honorowych wart zaciągniętych przez członków ZHP w czasie pożegnań z udziałem mieszkańców Warszawy i innych miast.

Przez wiele godzin, w tym w porze wieczorowo-nocnej, nasi podopieczni realizowali jakże ważne zadania porządkowe, roznosili wodę i pomagali osobom starszym.

Drużynowi tj: dh ćwik Aleksandra Bajkowska ("Papaverum") oraz dh ćwik Marek Lepianka ("Świerki")- w drodze wyróżnienia, byli członkami drużyny sztandarowej Hufca Mokotów, a Marek występował jako chorąży w poczcie sztandarowym Związku Harcerstwa Polskiego.

Na uwagę i uznanie zasługuje także postawa najmłodszych harcerek i harcerzy z obu drużyn, których zdjecia prześlę w nastepnej korespondencji. Jestem przekonany, że ta relacja da powód do satysfakcji Członkom Stowarzyszenia "Czerwone Maki" oraz wszystkim Przyjaciołom naszego środowiska, potwierdzając głęboki sens naszej działalności patronackiej.


Serdecznie pozdrawiam - Sławomir Szczepanik