AKT NADANIA
z dnia 17 maja 2003 roku

Ja ALIPSZ przyjaciel Władcy Krainy YTABAK "KABAT'a" nadaję Wam, jako Drużynie Harcerskiej przy Szkole 57 w Warszawie, prawo występowania pod tym oto obrzędowym proporcem oraz przekazuję Wam go na własność, abyście pilnie go strzegli i pod jego barwami doświadczyli wielu wspaniałych harcerskich przygód.

Drzewce symbolizują lancę Kawalerii Polskiej, która tak pięknie zapisała się w obronie Polski podczas Kampanii Wrześniowej 1939 roku.

Kolorystyka proporca nawiązuje do mojego Sztandaru Czerwonego Maka oraz maków, które tak wspaniale kwitły podczas zwycięskiej Bitwy o Monte Cassino w roku 1944. Bitwy, którą stoczyli żołnierze II Korpusu Polskiego w swojej długiej drodze do wolnej Ojczyzny.

Na drzewcach umocowałem trzy Małe Serca Alipsza, jako dowód mojej przyjaźni dla trzech zastępów, które uczestniczą w dzisiejszej uroczystości.

Na drzewcach umocowałem również zieloną harcerska lilijkę jako dowód na to, że pod tym proporcem występuje brać scoutowa. Taką samą lilijkę, ale w żółtym kolorze, otrzymają te zastępy, które w przyszłym roku wezmą ponownie udział w uroczystej zbiórce w sześćdziesiątą rocznicę Bitwy o Monte Cassino, a przez najbliższy rok zdobędą wiadomości o żołnierzach, którzy w tej bitwie uczestniczyli.

Moim AKTEM ZEZWOLENIA, w roku 2004, zastępom, które spełnią warunki zdobycia Żółtej Lilijki, pozwolę na jej umieszczenie na czarnym tle po prawej stronie proporca.

Czarne tło po lewej stronie proporca pozostanie moją tajemnicą, aż do naszego spotkania w przyszłym roku. Przestrzegajcie Prawa Harcerskiego. Moja tajemna moc pozwoli mi na ocenę scoutowego zachowania każdego z Was. W przyszłym roku, każdy z Was może zostać "teleportowany" i na dzisiaj tylko tyle mogę zdradzić z mojej wielkiej tajemnicy.

Podpisano:
ALIPSZ

przyjaciel Władcy Krainy YTABAK "KABAT'a"

Warszawa; 2003-05-17